Liečba jaziev

Pri liečbe jaziev je veľmi dôležité uvedomiť si, že ak už jazva vznikla, nedá sa nikdy úplne odstrániť. Váš lekár vám môže odporučiť návštevu dermatológa alebo chirurga. V dnešnej dobe už existuje viacero spôsobov, ako sa dajú jazvy ošetrovať a liečiť. Môže sa použiť buď laserová terapia, chirurgická úprava jazvy, kortikosteroidové injekcie, alebo lekársky silikón.

Liečba jaziev a silikón

Aplikácia lekárskeho silikónu predstavuje bezpečnú a bezbolestnú metódu na liečbu jaziev po uzatvorení a zahojení rany. Vzniknutú jazvu už nikdy úplne neodstráni, tak ako ani akákoľvek iná metóda. Pomôže jej však lepšie splynúť s okolitým tkanivom a stať sa menej viditeľnou. Tak ako na nové jazvy, účinkuje silikón aj na tie staršie, avšak je potrebné zohľadniť, že priebeh liečby je zdĺhavejší a jej efekt sa prejaví neskôr.

Aby sa jazvy mohli začať účinne hojiť, je potrebné, aby bolo na ich liečbu vytvorené ideálne prostredie. Lekársky silikón takéto prostredie pre jazvy vytvára. Po nanesení na pokožku prekryje celú jazvu a zabezpečí ideálnu rovnováhu vlhkosti a maximálny prísun kyslíka. Jazva pod tenkou vrstvou silikónu „dýcha“ a je prirodzene hydratovaná, čo napomáha k správnej tvorbe nového kolagénu a redukcii tvorby jazvy.

Americká spoločnosť Biodermis ponúka účinné riešenie na báze silikónu na prevenciu pred vznikom hypertrofických (vyvýšených) a keloidných (prečnievajúcich línie rany) jaziev a ich efektívnu liečbu.

 

Vyberte si tú najvhodnejšiu formu:

  1. Silikónové plátky EpiDerm Natural
  2. Silikónový gél Xeragel
  3. Silikónová tyčinka Prosil (SPF15)